background
Biz güçlü bir aileyiz...

EĞİTİME. ENGEL. YOK !

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi
Biz güçlü bir aileyiz...
Değerli Akademisyenlerimiz;

Yükseköğretim Kurulu tarafından alınan kararlar doğrultusunda, Üniversitemizde 2019-2020 Akademik Yılı Bahar Dönemi 23 Mart-3 Nisan 2020 tarihler  uzaktan eğitime geçiş dönemi olarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda üniversitemizde yürütülmekte olan örgün eğitim, uzaktan eğitime taşınmış olup; örgün eğitimde yürütmekte olduğunuz tüm dersleri en geç 30 Mart tarihinden itibaren başlayarak ara vermiş olduğumuz 3 haftadan sonra gelen 4. haftada da dahil olmak üzere uzaktan eğitim sistemimiz üzerinden yürütülmesi beklenmektedir.

Bu doğrultuda Pandemi dönemi uzaktan öğretim uygulamaları yol haritası çerçevesinde Yüksek Öğretim Kurumu tarafından, üniversitemiz bünyesindeki öğretim elemanlarından aşağıdaki yeterlilikleri yerine getirmesi beklenmektedir;

  1. Derslerini asenkron (farklı zamanlı) olarak uzaktan eğitim yöntemleriyle yürütmesi (Zorunlu durumlarda üniversitenin imkanları çerçevesinde senkron (eş-zamanlı) oturumlarla desteklenebilir ancak özel bir durum olmadıkça tercih edilmeyecektir.)
  2. İşlenen derslerin aşağıdaki kriterler doğrultusunda yürütmesi
    • Her hafta için en az bir kaynak (materyal, sunum, ders notu, ders anlatım videosu vb.) ve en az bir etkinlik (ödev, sınav, proje vb.) Öğretim Yönetim Sistemine (ÖYS) eklenmelidir.
EBYU Uzakdan Eğitim Sistemi
KAMPÜS
Örgün eğitimde müfradat dahilinde olan tüm dersler bu platform üzerinden işlenecektir.
Sisteme Giriş Yap
Sıkça Sorulan Sorular S.S.S
Akademisyenler İçin
S.S.S.'a Git